هرچه از خوبی و نیکی در این دنیا برای خود پیش می فرستید در نزد خداوند در روز قیامت خواهید یافت. (قرآن کریم - سوره بقره - آیه 110) 

نظر سنجی

به نظر شما بهترین راهکار برای کمک به مددجویان چیست؟
 

لینکهای مفید
اوقات شرعیوضعیت آب و هوا

An error occured during parsing XML data. Please try again.

آمار بازدید کنندگان


mod_vvisit_counterامروز60
mod_vvisit_counterدیروز34
mod_vvisit_counterاین هفته229
mod_vvisit_counterهفته گذشته522
mod_vvisit_counterاین ماه269
mod_vvisit_counterماه گذشته2654
mod_vvisit_counterکل بازدیدها422989

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۳
درباره ما PDF چاپ نامه الکترونیک

            تاريخچه مجتمع حسینیه و زائرسرای خيريه سيدة النساء (ع)

گروهي از جوانان كربلائيهای مشهد كه به صورت پراكنده كمك هايي را به فقرا و محرومين و همچنين مبادرت به برگزاري مجالس اهل البيت عليهم السلام مي نمودند ، با تشويق و رهنمود هاي مرحوم آية الله العظمي حاج سيد محمد حسيني شيرازي (قدّس سره) اقدام به تأسيس مجمع سيدة النساء عليها السلام نمودند تا بهتر و بيشتر بتوانند به اهداف خير خواهانه خود جامه عمل بپوشانند و بدین ترتیب در سال 1411 هجری قمری مجمع خيريه اي بنيان نهاده شد كه با استمداد از بانوي دو عالم حضرت صديقه كبري بنام مجمع خيريه سيدة النساء عليها السلام نامگذاری گردید .

فعاليت ها با توجه به جمعي بودن و تلاش و اخلاص گروه در ابعاد محروميت زدايي و نشر فرهنگ اهل بيت علیهم السلام  رشد بهتري پيدا كرد به گونه اي كه در سال 1386 با توجه به گستردگي فعاليت ها ، نياز به قانونمند كردن اين فعاليت ها احساس شد و در آن سال مجمع به ثبت اداره ثبت اسناد رسيد و مجوز فعاليت خود را از تشكل هاي مردم نهاد فرمانداري دريافت نمود .

با كمك و همياري خيرين محترم و تلاش بي شائبه مدير عامل محترم جناب آقای حاج محمود مظاهري ، مجمع خيريه از محل موقت و اجاره اي خود خارج شده و به محل جديدي كه در نزديكي حرم مطهر امام رضا (ع)  خريداري شده بود نقل مكان نمود.
مجمع حسینیه و خيريه سيدة النساء (ع) در راستاي اهداف والاي خود كه همانا گره گشایي از مشكلات مادي و معنوي محرومان است ، نياز به شفاف سازي و پيمودن مسير درست و اعتماد خيرين را حس کرده و با حضور هيئت امناء و گروهی از معتمدین و اخیار مشهد مقدس
  اقدام به انتخاب متوليان براي در دست گرفتن امور مجمع شدند و با راي گيري تعداد پنج نفر را به عنوان متوليان مجمع انتخاب نمودند .

با اين اقدام ، امور براي وقف كردن مجمع هموار شد و مجمع در دو سند جداگانه وقف گرديد.
(كليه اسناد و مجوز ها در بخش مربوطه ارائه شده است.)
همزمان با اين اقدامات ، با توجه به نيازي كه به منابع مالي براي اداره امور فقرا و صندوق ها و ماهيانه ها و ديگر درآمد ها احساس مي شد ، تصميم به ساخت زائرسرا گرفته شد كه در وقف نامه نیز آمده است به گونه اي كه در آمدهاي آن در امور خیر مجمع هزينه شود.

با خريد زمين مجاور و ساخت زمين قبلي ، نقشه جامعي براي ساخت اين مجموعه عظيم با 638 متر مربع زمين و 8000 متر مربع زيربنا در هشت طبقه به مرحله اجرا درآمد كه در آن قسمت هاي مختلفي از جمله حسينيه ، كتابخانه و بخش خيريه در كنار زائرسرا ديده شده است .

خداي بزرگ را شاكريم كه اين گونه در راه رسيدن به اين اهداف مقدس ما را ياري نمود و موانع و هزينه هاي بي مورد و گاه تحميلي چه از نظر مجوز ها و چه از نظر قوانين و مقررات را از پيش پاي مجمع برداشت .

اكنون مجتمع حسینیه و زائرسرای خيريه سيدة النساء (ع) بر نقطه اي ايستاده كه براي تكميل و تجهيز بناي خيري كه بنيان نهاده است و انشا الله تا ابد باقي مانده و به صورت باقيات الصالحات ذخيره دنيا و عقباي ما است ، دست ياري به سوي نيات خيرانديش شما دراز كرده و آماده دريافت هر گونه كمك هاي مادي و معنوي شما خير محترم مي باشد .

باشد كه ما نيز چون صد ها خيريه ديگر بتوانيم باري از دوش دردمندان و اشكي را از گونه هاي يتيمان جامعه برداريم و اشك غم را به اشك شادي و شوق مبدل سازيم.

                                                                                        يا علي مدد

                                        مجتمع حسينيه و زائرسرای خيريه سيدة النساء (ع)